Безпека людини в різних сферах життєдіяльності
Щоб визначити якість спиртного напою, можна застосувати лакмусовий папірець. Коли папірець став червоний - це свідчить про значну частку кислот у горілці.
Пиво. У склянку з пивом треба влити склянку оцтової кислоти. Лити треба доти, доки випадатиме осад. Якщо рідина після осаду гірчить, то вона містить відвар сторонніх гірких речовин. Це означає, що пиво фальсифіковане. Іноді в пиво додають пікринову кислоту, яка дуже шкідлива навіть у маленьких дозах. Прокип'ятивши у пиві протягом 10 хвилин білу тканину, можна побачити, що тканина стала жовтою. Це свідчить про наявність отрути у напої.
Вино. Для визначення якості вина можна у склянку з чистою водою занурити шийку пляшки наповненої вином. Перед тим пляшку герметично закривають пальцем, який обережно забирають після занурення у воду. Якщо вино не змішалося з водою, то воно натуральне і без домішок. Фальсифіковане вино (підфарбоване, підсолоджене) стає важчим за воду і швидкість його опускання на дно свідчить, наскільки продукт неякісний.
Мед. Якщо при нагріванні мед розчиниться у 50-ти відсотковому розчині етилового спирту, він без домішок. Якщо розчинився частково - у ньому є сторонні речовини.
Розтоплений мед ставгустим і мутним, а при охолодженні забарвлюється кількомакраплями йодуу синій або буруватий колір, - це гірський або квітковий мед, який містить крохмаль та виноградний цукор.
Після того, як опустити у мед тонку дерев'яну паличку, правдивий мед буде стікати з неї суцільною ниткою, фальшивий - утворюватиме бризки.
Якщо у меді присутні вода та цукор, його крапля на папері залишить вологі плями.
Свіже куряче яйце йде на дно у розігрітому меді - у продукті велика кількість води.
Свіже куряче яйце йде на дно у розігрітому меді - у продукті велика кількість води.
Молоко. Крапнувши молоко на ніготь, крапля якісного молока збереже свій колір. Якщо воно розведене водою, крапля розпливається.
У повторно замороженого м'яса жир рожевий.
М'ясо молодняка світло-червоного кольору з білим жиром.
У старих тварин м'ясо темно-червоного кольору з жовтим жиром.
У молодих курей ніжки вкриті дрібною лускою, задній палець лапки маленький, гребінець - яскраво-червоний.
Ямочка, що утворюється натисненням пальця, швидко вирівнюється.
А коли ви купили рибу замороженою і принесли додому? Нагрійте в окропі ніж і проткніть ним тушку, а потім понюхайте лезо - неприємний різкий запах свідчить про несвіжість риби.
Продукт може бути вироблений з не зовсім дозрілого зерна, насіння бур'янів.
Змішайте одну частину борошна і одну другу частину води (за вагою) і замісіть масу.
Якщо через три години осяде клейковина неоднорідна і сіра, мало тягтиметься, це означає - борошно перепріло і містить домішки.
Темний колір свідчить про домішки не пшеничного борошна. Якщо його стиснути в долоні і відпустити, можна довідатися, чи є в борошні надлишок мінеральних речовин або висівок. Про це свідчить і відсутність відбитків пальців на продукті.
Крупи. Крупи можна зберігати дуже довго і жучки в них не заведуться, якщо в кожну банку покласти по декілька зубців часнику. Запах часнику цим продуктам не передасться, та й часник збережеться.
Немає коментарів:
Дописати коментар